Al-Anon jest również dla mężczyzn

       Jeżeli masz kochaną osobę, której picie powoduje poważne problemy, będziesz serdecznie witany na naszych spotkaniach. Nie mamy powiązań z żadnym wyznaniem wiary, nie mamy żadnych zobowiązań prawnych, składek ani wpisowego.
         Dzielimy się wzajemnie naszym doświadczeniem, siłą i nadzieją. Twój postęp może się dokonać według Twojego własnego sposobu i Tobie właściwego tempa. My tylko zachęcamy, abyś wziął udział w naszej wspólnej sprawie.


Małżonkowie, ojcowie, synowie, bracia lub przyjaciele alkoholiczek, których życie ucierpiało na skutek kontaktu z osobą pijącą problemowo, spotykają się w Al-Anon z serdecznym przyjęciem. Program Al-Anon, który opiera się na Dwunastu Krokach, pomaga zarówno mężczyznom, jak i kobietom odzyskać pogodę ducha i zaufanie do siebie.

Jeżeli Twoja żona jest alkoholiczką, to być może sądzisz, że jest to przyczyna wszystkich problemów w Twojej rodzinie. Może wątpisz, że Tobie też potrzebna jest pomoc, skoro to alkoholiczka utrudnia Ci życie. Tysiące innych mężczyzn tak właśnie myślało.

Przestań oszukiwać sam siebie ! Jak dużo czasu spędzasz martwiąc się że ona pije ? Czy sądzisz, że martwiłbyś się o nią mniej, gdyby była trzeźwa ? Jesteś całkowicie opętany przez jej picie - tak, opętany ! Jest to naturalna reakcja. Mąż cały czas usiłuje zapobiegać piciu żony, ukrywać je, płacić za nią i jednocześnie wykonywać podwójne obowiązki - swoje własne i alkoholiczki. Usiłuje też zmusić ją do zrobienia tego, co jego zdaniem powinna zrobić sama. Wreszcie ona niespodziewanie trzeźwieje. Wtedy traci on tyle samo czasu i energii na to, żeby ją delikatnie traktować, ile stracił przed tym, kiedy usiłował doprowadzić, by wytrzeźwiała. Gdyby Twoja żona wytrzeźwiała, czy nie reagowałbyś w ten sam sposób? Czy nie obchodziłbyś się z nią jak z jajkiem, obawiając się, że znowu może się upić, jeśli powiesz jej jakieś złe słowo ? Czy nie będziesz się starał, aby ona nie przemęczała się, bo mogłaby znowu ulec pokusie picia ? Czy nie będziesz pilnował, żeby była ciągle zajęta i nie miała wolnej chwili, żeby pomyśleć o alkoholu ?

Mitingi Al-anon>>

Dodatkowe artykuły :

Czy Al-Anon jest dla Ciebie?

Al-Anon jest również dla mężczyzn

Współuzależnienie informacje i porady

Współuzależnienie - objawy

--->Poszerz swoją wiedzę związana z chorobą alkoholową <--

 

źródło: http://www.alkoholizm.akcjasos.pl/73.php#Scene_1